מתי תמר הופך מסוכן

קבוצת נשים מעזה הקימה חברה למוצרי תמרים, מעסיקה עשרות נשים, ומחזיקה פוטנציאל צמיחה עצום. אלא שמדיניות ההגבלות הישראלית עומדת בדרך[: בעוד שאינה חוסמת מכירת תמרים מעזה בגדה המערבית, ישראל אוסרת על מכירת מוצרי תמרים מעזה בגדה]

המשך
תמונה: 12345

חגיגות עיד אל-פיטר, שמציין את סוף חודש הרמדאן ויחול בתחילת השבוע הבא, מתאפיינות במיני מאפים ודברי מתיקה מסורתיים. זאת לכן גם עונת השיא במכירות חומרי הגלם שמשמשים להכנת מאכלים ייחודיים, כמו למשל כָּעֶכּ־בְּעָגְ’וֶוה, עוגיות ממולאות במחית תמרים. הסיפור של יצרנית מחית התמרים הבלעדית ברצועת עזה, ייחודי לא פחות.

אנתיסאר אבו מנדיל (50) ורסמייה זקוט (44) הן שתיים מתוך 41 הנשים שהקימו בעזה את "בלח פלסטין", חברה לייצור ולשיווק מחית תמרים (עג'ווה) ועוגיות במילוי תמרים. החברה, על טהרת נשים, הפכה תוך ארבע שנים לאחת הגדולות לייצור ולשיווק מחית תמרים. "בלח פלסטין" ממוקמת בדיר אל-בלח, ומעסיקה 25 נשים באופן קבוע, ועוד 70 נשים בעונת הגדיד, שחלה בין ספטמבר לדצמבר. החברה גם קונה מחית תמרים מנשים המייצרות בבתיהן ומשווקת בשוק המקומי.

תהליך עיבוד התמרים. צילומים: "בלח פלסטין"
חלק 1

היוזמה להקמת החברה נולדה מתוך קבוצה של נשים שעבדו בהכנת מחית תמרים בקואופרטיבים קטנים, ששיווקו בהיקף מצומצם, במסגרת העמותה הקהילתית לפיתוח הדקלים והתמרים ברצועה. אבו מנדיל וזקוט עובדות בתחום מאז 2001. ב-2016, הקימו את "בלח פלסטין", בהשקעה של 100 אלף דולר: 30 אלף מתוכם בהלוואה בתנאים נוחים מארגון שמעניק הלוואות לעסקים קטנים, והשאר מכיסי המייסדות.

מאז, הפעילות בחברה עברו הכשרות אינטנסיביות בניהול, שיווק, בקרת איכות ותחומים נוספים מטעם ארגונים מקומיים ובינלאומיים. בשנה הראשונה שלה הפיקה החברה 30 טונות מחית תמרים; בשנה החולפת הפיקה 70 טון.

חלק 2
22548930_2086851808007450_5270003568723135427_o

רסמייה זקוט, ממקימות החברה, אומרת שמחית התמרים שהן מייצרות שונה מזו שמפיקים בגדה המערבית. בעזה מכינים אותה מתמר חיאני, שבעיניה עדיף וטעים יותר למילוי עוגיות. ההתחלה, היא מספרת, לא היתה פשוטה: "לא היתה לנו ראייה רחבה לניהול החברה, היינו פעם טועות ופעם מצליחות, אבל התעקשנו על הצלחת הרעיון, וזה היה המנוע שדחף אותנו. השנה שכרנו לראשונה שטח של שבעה דונמים, מתוכם שלושה משמשים לחממות לייבוש התמרים. הכנו שטח למקרר גדול, כדי לשמור על טריות התמרים עד לעיבוד שלהם. הקמנו גם פס ייצור, שכולל כמה תנורים ומטחנות, וציוד נוסף".

רסמייה ז'קוט. צילום: מוחמד עזיאזה

לפי נתוני משרד החקלאות בעזה, ברצועה יש כ-190 אלף עצי דקל מניבים, המפיקים בממוצע 50 ק"ג תמר חיאני כל אחד. "בלח פלסטין" מגייסת פועלים לגדיד ולנשיאת הפירות למתחם החברה. הנשים שוטפות את התמרים, מגלענות ומייבשות אותם על לוחות עץ בחממות. אחר כך התמרים נכנסים לתנורים למספר דקות, חלקם נטחן וחלקם משווק שלם.

חלק 3
Still0719_00016

בימים האחרונים של הרמדאן יש ביקוש שיא למחית התמרים. "חברות וסוחרים קונים מאיתנו בשבעה שקל לק"ג," מספרת אנתיסאר אבו מנדיל. "החברות אורזות את התמרים, ממתגות עם הלוגו שלהן ומשווקות בתשעה שקל לקילו. אנחנו משווקות בעצמנו תחת השם 'זינה'. מאז 2017 אנחנו יושבות עם משרד הכלכלה ברצועה ועם גורמים נוספים כדי לקבל בלעדיות בשוק. זכינו לאחר מאבק, בזכות זה שהמוצר שלנו מצוין, וכיום כל מחית התמרים בחנויות, בשווקים ובקניונים בעזה יוצר על ידי הנשים של החברה".

אנתיסאר אבו מנדיל מוסיפה: "עכשיו אנחנו פועלות להשיג את היעדים שהצבנו בתוכנית האסטרטגית 2019-2021, שכוללים את המשך פיתוח המומחיות שלנו בתחום הפיננסי ובתחום הטכנולוגי, לשפר את האיכות של המוצר, ולצאת מעבר לשוק המקומי". היא משוכנעת שלמוצר שלהן סיכוי טוב להצליח בגדה. ב-2018 הן נסעו ליריחו ובחנו שיטות לטיפול בדקלים, ודרכים אחרות להכנת המחית. הן פגשו נשים מפורום נשות העסקים בגדה ועם חברות שיווק. בין היתר נפגשו עם נציגים של חברה המתמחה בשיווק תוצרת חקלאית, שהביעה עניין בשיווק המוצר שלהן. "אשת עסקים שפגשנו גם רוצה לרכוש את הגלעינים של התמרים", מספרת אבו מנדיל, "היא מכינה מהם משקה כמו קפה".

אנתיסאר אבו מנדיל (משמאל), ממקימות "בלח פלסטין". צילום: מוחמד עזיאזה
חלק 4
24172929_911641149017251_8008315938049534260_o

עם גילוי פוטנציאל הצמיחה שמאפשר שוק חדש, החלו הנשים לברר איך להגשימו. "הופתענו לגלות שאסור לשווק מחית תמרים לגדה," אומרת אבו מנדיל על המדיניות הישראלית. "מוזר שאפשר לשווק תמרים טריים, אבל מחית תמרים נחשבת ל'מזון מעובד' ולכן אסורה, למרות שלמעשה מדובר בתמרים מיובשים וארוזים, חלקם טחון חלקם לא. מה ההיגיון בזה?".

אבו מנדיל אומרת שאי אפשר להסתמך רק על השוק המקומי אם הן רוצות לתת ליותר נשים פרנסה. זה גם יותר רווחי: "קילוגרם מחית תמרים נמכר בגדה ב-13 עד 14 שקל, מה שאומר שהרווח שלנו יכול להיות כפול. אנחנו נחושות למצוא דרך לשווק בגדה".

עוגיות במילוי מחית תמרים. צילום: מוחמד עזיאזה
מילוי בצק העוגיות במחית התמרים. צילום: מוחמד עזיאזה
עובדות החברה. צילום: מוחמד עזיאזה
אריזת חבילות התמרים. צילום: מוחמד עזיאזה
תהליך ייבוש התמרים. צילום: מוחמד עזיאזה
תמרים מיובשים. צילום: מוחמד עזיאזה
חברת "בלח פלסטין". צילום: מוחמד עזיאזה
רסמייה זקוט, ממקימות החברה. צילום: מוחמד עזיאזה

כבר 13 שנים שישראל אוסרת באופן גורף שיווק של מזון מעובד מתוצרת עזה בגדה המערבית ובישראל. ערב החמרת הסגר, בקיץ 2007, 80 אחוז ממוצרי תעשיית המזון המעובד בעזה שווק מחוצה לה, בעיקר בגדה ובישראל. למפעלים מעוררי השראה כמו "בלח פלסטין" ולכלל התעשיות ברצועה אין אופק כלכלי כל עוד ישראל מתעקשת על הגבלות שרירותיות, שמדכאות את פוטנציאל הצמיחה שלהן.